Bakan Kurum duyurdu: Erdoğan, TOKİ ödemelerinde ‘indirim kampanyası’ açıklayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den mesken alan ve borcu devam edenler için bir “indirim kampanyası” başlatacaklarını açıkladı. 

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bugüne kadar tam 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ’mizin deneyimiyle; milletimize uygun fiyatlı inançlı konutlar sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. İlk Meskenim Birinci İş Yerim projemiz de bu amaçla yola çıkmış; yerli ve ulusal imkânlarla yapılan bir millet kampanyası!” dedi.

Kurum, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Kampanyamızda maliyet üzerinden yaptığımız yüzde 40 indirimle vatandaşımıza en uygun kuralları oluşturmaya çalıştık. Ödeme sırasında da kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıyeten daha evvel TOKİ’den mesken alan ve borcu devam edenler için de bir müjdemiz var. Borcunu erken ödeyip tapusunu çabucak almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır. Kampanyanın ayrıntılarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yarın açıklayacak. Bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da milletimizin faydasına ne varsa yapmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir