İngiltere duyurdu! Yeni vize ile çalışma izni almak kolaylaşacak

İngiltere, süratle büyüyen şirketlere istihdam sağlamak için yeni bir vize çeşidi açıklandı. 22 Ağustos tarihinde açıklanan ‘scale-up’ isimli vize, kriterlerinin daha kolay karşılanabilir olma özelliği ile öteki vize çeşitlerinden ayrılıyor. Scale-up kategorisine giren bir iş yerinden en az 6 aylık iş teklifi alan şahıslar bu vize cinsine başvurabilecek ve kabul almaları halinde İngiltere’de 2 yıllık oturum elde edebilecek.

Bir iş yerinin scale-up kategorisinde sayılması için cirosunu yahut çalışan sayısını 3 yıl boyunca her yıl yüzde 20 oranında büyütmüş olması koşulu aranıyor. Birebir biçimde 3. yılın başında şirketin en az 10 çalışanı olması isteniyor.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Yalnızca internet üzerinden kabul edilen müracaatların İngiltere dışından 3 haftada, İngiltere içinden 8 haftada sonuçlandığı tabir ediliyor.

Scale-up vizesi için başvuran herkesten 715 sterlin fiyat talep ediliyor. Birebir vakitte kabul halinde İngiltere’deki birinci ayı geçirebilecek (en az 1.270 sterlin) kadar paranın da hesapta olması isteniyor. Buna ek olarak sıhhat hizmetlerinden yararlanabilmek için de kişi başı 624 sterlinlik bir fiyatın yatırılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir