Kayıp 3 kişi aranırken sudan başka araç çıktı

Bayram tatilinde Diyarbakır’dan gelip Dersim’in Ovacık ilçesindeki ‘Munzur Gözeleri’ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral (22), Baran Aslantaş (22) ve Azad Demiral’ın (21) içinde bulunduğu araba, 21 Nisan’da Tunceli-Ovacık karayolunun 40’ıncı kilometresindeki Aşağı Torunoba mevkiinde denetimden çıkarak debisi yüksek Munzur Çayı’na uçtu. Arabadaki 3 kişi, suda kayboldu.

1073 KİŞİLİK GRUP ARAMA YAPIYOR

3 kişi için Valilik koordinesinde AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Urfa, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana’dan Jandarma Su Altı Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Elazığ ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin Büyükşehir ve Dersim Belediyesi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Şubesi, Ulusal Eğitim Arama ve Kurtarma ve farklı kurumlardan oluşan 1073 kişilik takım ile başlatılan arama çalışmaları, 7’nci gününde de sürüyor.

20 MART’TA ÇAYA UÇAN ARAÇ BULUNDU

60 kilometrelik alanda yapılan aramada; birinci gün bir mont, araca ilişkin tampon ve jant bulundu. Dün yapılan aramalarda ise gençlere ilişkin olduğu düşünülen 1 ayakkabı bulunup, teyit için yetkililere teslim edildi. Öte yandan bu çalışmalar sırasında, debisi düşen Pülümür Çayı’nın Ali Kaya Çeşmesi mevkiinde bir araba bulundu. Arabanın, 20 Mart’ta Giresun’dan Elazığ’a giderken kaza yaparak hayatını kaybeden Yusuf ile Hikaye Yılmaz çiftine ilişkin olduğu belirlendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir