Son dakika: Arda Güler şaşkınlığı sürüyor! Real Madrid’in Barcelona’ya tarihi çalımı sonrası açıklama

Sarı lacivertlilerde geçen dönem ortaya koyduğu oyunla Avrupa’nın esaslı takımlarının radarına giren Arda Güler için birçok resmi teklif gelirken LaLiga devleri Real Madrid ile Barcelona ortasında transfer savaşı yaşandı. 

TRANSFER EL CLASICO HEYECANI

Borussia Dortmund, Ajax, Milan, Sevilla üzere Avrupa’nın önde gelen kadroları Arda Güler için net temaslar kurarken transferde El Clasico heyecanı yaşandı.

DECO İSTANBUL’A KAMP KURDU

Uzun müddettir ekonomik meselelerle boğuşan Katalan devi Barcelona, Arda Güler için koşulları zorlarken Sportif Yöneticisi Deco’yu İstanbul’a yollayarak hem resmi teklifini iletti hem de oyuncuyu iknaya çabaladı.

Barça’nın “Bizimle mukavele yap, bir dönem Fenerbahçe’de kaldıktan sonra gel” formundaki teklifi ulusal yıldızı iknaya yetmezken Fenerbahçe’nin “1 yıl daha kal” isteği kabul görmedi.

MADRID DEVREYE GİRDİ, İŞLER DEĞİŞTİ

Barcelona’nın Deco ile iknaya uğraştığı Arda Güler için Real Madrid de devreye girerken kısa müddet içerisinde transferin istikameti değişti.

ANCELOTTI ŞAHSEN ARADI

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti’nin Arda Güler’i şahsen araması ve kiralık olarak gönderilmeyeceğinin kelamını vermesinin akabinde genç yıldızın kararı netleşti.

REKOR transfer

Seçimini Real Madrid’den yana kullanan ve eflatun beyazlılarla 6 yıllık mukaveleye imza atan Arda Güler, Fenerbahçe’ye de bonuslarla birlikte 30 milyon Euro kazandırdı.

Arda Güler’i Barcelona’nın elinden kaparak büyük bir transfere imza atan Real Madrid, ezeli rakibine büyük çalım atarken transferin yankıları sürüyor.

Barcelona Sportif Yöneticisi Deco, Futbol Yöneticisi Mateu Alemany ile bir öğlen yemeğinde bir ortaya geldi.

ARDA GÜLER ŞAŞKINLIĞI

Restorant çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sportif Yöneticisi Deco, Barcelona’nın teklifine karşın Real Madrid’i seçen Arda Güler hakkında da yorum yaptı.

Arda Güler’in seçimini neyin değiştirdiğine yönelik gelen soruyu yanıtlayan Deco, “Arda Güler transferinde ne mi oldu? Bilmiyorum. Hakikaten söylüyorum onun için ne değişti bilmiyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir