Tanju Özcan, TDP’ye üye mi oldu? İki taraftan da açıklama geldi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından, Türkiye Değişim Partisi’ne isteği dışında üye kaydının yapıldığını duyurdu. Özcan, bugün bahisle ilgili yaptığı açıklamada, “Bir süre önce Cumhuriyet Halk Partisi beni 1 yıllığına ihraç etti. 1 yıl süreyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimin de silinmesi manasına geliyor bu. Dün itibarıyla bu süreci takip eden genel merkezden bir kardeşim beni aradı, CHP’den üyeliğim düşmüş mü, diye denetim ederken ‘Ağabey senin bir diğer partiye üyeliğin görünüyor’ dedi. ‘Nasıl yani’ dedim, ‘Onu ben göremiyorum’ dedi. ‘e-Devlet’ten girip bakarsan görürsün’ dedi” diye konuştu. 

Kontrolü sonrası Türkiye Değişim Partisi üyesi olduğunu öğrendiğini belirten Özcan, “Ben de bu ikaz üzerine e-Devlet’e girdim. Bir baktım, ben 2022 yılının ikinci yarısında yani bu eylül olabilir, benim ihracımdan sonra, öbür bir tarih olabilir; Türkiye Değişim Partisi’ne Kilis’ten üye olmuşum ve etkin üyeymişim. Ben bağımsızım zannederken Türkiye Değişim Partisi’nin Bolu belediye başkanıymışım. Allah’tan bunu yapan kimse HDP üzere bir partiye falan bizi üye yapmamış. Zati kahrımdan ölürdüm. Bununla ilgili avukatım aracılığıyla hata duyurusunda bulunduk” dedi.

SARIGÜL’DEN AÇIKLAMA

Bartın’daki maden kazasından yaralı kurtulan madenci Sezgin Çelen’i ziyaret için gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ise “Bizim partimizin tüzüğü gereği bir milletvekilinin bir belediye liderinin üye olması için genel merkeze müracaatta bulunması ve MYK’dan kesinlikle geçmesi lazım. Tanju beyefendisi seviyoruz, başarılı bir belediye lideridir lakin bize bu türlü bir müracaatı olmadı. Bu türlü bir müracaatı olduğu vakit da en uygun halde kıymetlendiririz lakin Tanju beyin bize bu türlü bir müracaatı olmadı o nedenle burada bir bilgi kirliliği var. Kimi troller şubeyi yıpratmak için bu türlü bir çalışma içerisine girmişler. Ben de bu türlü bir habere çok üzüldüm. Tanju beyefendisi de arayıp kendisiyle de görüştüm, tekrar görüşeceğim” diye konuştu.

Madenci Sezgin Çelen’in meskeninde aileye ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Sarıgül, ‘Doğal Afetler ve Zelzele Bakanlığı’nın kurulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Çok çabuk ‘Doğal Afetler ve Zelzele Bakanlığı’nın kurulması ve madenlerimizle ilgili verilen ruhsatların çok ayrıntılı bir formda incelenmesi lazım. Soma’da biz bu önlem almış olsaydık bugün burası mutlaka olmazdı. Yarın bir öteki kazayla karşılaşmayacağımızın garantisini kimse veremez. Bilhassa siyasi sorumluların hesap vermesi lazım. Sayın bakanın Türkiye Değişim Partisi olarak şahsıyla ilgili asla bir şey söylememiz kelam konusu değil lakin sayın bakan bilmeli ki bunun siyasetinde de sorumluları var. Yalnızca buradaki olayı memurlara yükleyip siyasetin kenarda kalması mantığını gerçek bulmayız. İkincisi, kış yaklaşıyor bilhassa Karadeniz’de bilhassa Kastamonu’da bilhassa Rize bölgesinde, bilhassa Trabzon bölgesinde, Giresun bölgesinde Sinop’un belirli kısımlarında hiç istek etmeyiz lakin dere yataklarında binlerce yurttaşımız tekrar gözden geçirmesi lazım. Modellerimizin tekrar yeni baştan revize edilmesi lazım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir