Tren istasyonundaki kabloları çalan şüpheli TCDD personeli çıktı

Kocaeli’de tren istasyonundaki peronların kablolarını çalan şüphelinin TCDD’de çalışan işçi olduğu ortaya çıktı. Kuşkulu, Tabirinde eşinin fizik tedavi masrafları için birine borçlandığını ve bu sebeple kabloları çaldığını söyledi.

Kocaeli’de 28 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Derince Tren İstasyonu’nda meydana gelen olayda, peronlar üzerinde bulunan kablolar çalınmış, yapılan incelemelerde hırsızlık olayının 44 yaşındaki M.A. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmişti.

Gözaltına alınan kuşkulu, emniyette tamamlanan süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

“Borcuma karşılık verdim”

TCDD İzmit Sinyalizasyon Şefliğinde çalıştığı ortaya çıkan M.A.’nın emniyetteki sözünde, takımlı çalışan olarak misyon yaptığını söylediği öğrenildi.

İfadesinde olay gününü anlatan M.A., “Çalıştığım kurum hizmetlerinde kiralık olarak kullanılan aracı olay günü ben kullanıyordum. Derince tren istasyonunun bulunduğu alanda teknik binamız bulunmaktadır. Bu binayı bilhassa geceleri daima denetim ederiz. Belirtilen tarihte de tıpkı halde denetim etmek maksadıyla tren istasyonuna gittiğimde peronlar üzerinde bulunan kabloları gördüm.

Bahse mevzu istasyonda şirket ismini bilmediğim bir taşeron firmanın yenileme çalışması yaptığını biliyordum fakat bu kabloların kime ilişkin olduğunu bilmiyordum. Kabloları bulundukları yerden alarak araca yükledim. Oradan İzmit Kozluk Mahallesi’nde bulunan demiryolları binasındaki depomuza götürdüm ve depoya bıraktım. 29 Kasım’da borçlu olduğum Y. isimli şahsa, borcuma karşılık verdim” dedi.

“Tehdit edildim”

Karşılığında senet imzaladım. Bu şahıs beni özel numaralardan aradığı için numarasını ve adresini bilmiyorum. Bu parayı ödeyemediğim için bu şahıs beni tehdit ediyordu. ‘Ödemezsen öbür türlü hesaplaşırız’ diyordu. Yeniden parayı almak için yanıma gelerek beni tehdit etmesi üzerine elimde bu kabloların olduğunu söyleyerek bunları verebileceğimi söyledim. 29 Kasım’da saat 16.00 sıralarında kalan borcuma karşılık kendisine verdim” diye konuştu.

“15 gün içerisinde etrafımdan toplayarak geri ödeyebilirim”

Pişman olduğunu söyleyen M.A., “Borcum olduğu için bu türlü bir olay meydana geldi. Karşı tarafın maddi ziyanının 37 bin TL olduğu bana söylendi. Şuan bu ölçüsü ödeyecek durumum yoktur. Lakin mühlet verildiği takdirde 15 gün içerisinde etrafımdan toplayarak geri ödeyebilirim. Çok pişmanım” tabirlerini kullandı.

M.A., tamamlanan süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir