Beşiktaş derbi ateşini yaktı! Redmond gelişmesi

BİLAL MEŞE / Üstün Lig’in 13. haftasında Beşiktaş, Galatasaray’a konuk olacak. Bu dev maç öncesi Beşiktaş’ta Şenol Güneş, futbolculara taktik planları vermeye başladı. 

GÜNEŞ PLANINI HAZIRLIYOR

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Galatasaray ile cumartesi günü deplasmanda oynayacakları dev derbinin taktik planlarını hazırlamaya başladı. Siyah-beyazlı çalıştırıcı, yardımcılarıyla bir ortaya gelerek ekibin müsaadeli gününde Ümraniyespor maçını tüm taraflarıyla tahlil etti. Toplantıda maçta yenilen iki gol ve savunmada vakit zaman yaşanan sorunlar masaya yatırılırken değerli tesptiler yapıldı.

REDMOND 11’E ÇOK YAKIN

Buna nazaran Beşiktaş derbide denetimli bir futbol ortaya koyacak. Bilhassa Galatasaray’ın baskılı oynadığı birinci yarım saat savunma güvenliği elden bırakılmayacak. Kaleci Mert Günok ve savunma sınırı değişme-yecek. Dele Alli’nin yerine ise Redmond büyük olasılıkla birinci 11’de yer alacak. Şenol Güneş dün oyuncularla da manzaralı tahlil toplantısı yaparken, Ümraniye maçındaki yanlışların altını çizdi. 

TAKTİK PROGRAM

Kartal bir günlük müsaadenin akabinde basına kapalı gerçekleştiriği idmanla Galatasaray derbisinin hazırlıklarını sürdürdü. Siyah-beyazlı futbolcular, Teknik Yönetici Şenol Güneş’in yardımcıları idaresindeki egzersize, ısınma programı ve çeşitli pas çalışmalarıyla başladı. Yaklaşık 1,5 saat süren idman dar alanda oynanan çift kale maç ve taktik çalışmalarla tamamlandı. Asbaşkan Emre Kocadağ’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Melih Arslan ve Kemal Erdoğan da antrenmanı takip etti. Beşiktaş derbi mesaisine bugün 11.00’de gerçekleştireceği çalışmayla devam edecek. Bu ortada Beşiktaş Medya Sorumlusu Cihangir Gökdoğan dün hayatını Gülsüm Gökdoğan ile birleştirdi. Çiftin nikah şahitliğini Asbaşkan Emre Kocadağ ile kaptan Atiba Hutchinson yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir