Oy ve Ötesi seçim organizasyonunu açıkladı

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’de iştirakçi demokrasi şuurunun yerleşmesi için tarafsız ve kapsayıcı bir formda faaliyet gösteren, kurulduğu 2014 yılından bu yana lokal ve genel seçimlerle birlikte toplamda 11 seçimde misyon alan ve bu yıl 10. yaşını kutlayan Oy ve Ötesi Derneği; Facebook İstasyon’da, Siyasal İrtibat Danışmanı Gülfem Saydan Sanver’in de konuşmacı olarak iştirak gösterdiği bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

31 Mart Lokal Seçimleri’ne dair plan ve hazırlıklarını paylaşan Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Lideri Mehmet Bilgiç ve Yönetim Kurulu Lider Yardımcısı Orkun Erbil, seçimler kapsamında gerçekleştirilecek eğitim ve istekli müşahit tertibi faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı.

HEDEF 49 VİLAYETTE 50 BİN GÖNÜLLÜ

Seçimlere dair çalışmalarına sürat verdiklerini aktaran Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Lideri Mehmet Bilgiç, 31 Mart Lokal Seçimleri’nde yürütecekleri faaliyetlere ait şunları söyledi: “Oy ve Ötesi olarak 11 seçimdir sandıklarda vazife alıyoruz ve bu mevzuda hayli deneyim edindiğimizi söyleyebiliriz. Bu sene öteki seçimlerden farklı olarak, edindiğimiz deneyimler doğrultusunda gücümüzü ve koordineli çalışma maharetimizi en güzel örgütlenebildiğimiz vilayetlerde kullanma kararı aldık. Bu doğrultuda 31 Mart 2024 Lokal Seçimleri’nde 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı İkinci Çeşit Seçimleri’nde sandık başına istekli sayımızın en fazla olduğu vilayetler başta olmak üzere toplam 49 vilayette sandık müşahitliği tertibi yapacağız. Bu 49 vilayet, 28 Mayıs’taki istekli sayımızın yüzde 95’inin yer aldığı vilayetler olarak kıymetlendirilebilir. 50 bin istekli ile 182 bin sandıktan bilgi elde etmeyi hedefliyoruz. 53 milyon 525 bin oyuna sahip çıkacağız. Bu kapsamda müşahit olarak yer alacağımız tüm vilayetlerde ağır bir iştirak ve dayanak bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir